Targul de Craciun Bucuresti 2017

Program activități Bucharest Christmas Market 2017

Program activități Bucharest Christmas Market 2017:

1 – 27 decembrie 2017

TÂRG: 10:00 – 22:00
PATINOAR: 10:00 – 22:00
CARUSEL: 10:00 – 22:00

Bucuresti, Piata Constitutiei.

CASA LUI MOȘ CRĂCIUN:
Spiridușii Moșului:
1 – 24 decembrie 2017, 11:00 – 13:00 / 17:00 – 22:00
Vizite Moș Crăciun:
16 – 24 decembrie 2017, 11:00 – 13:00 / 17:00 – 22:00
*Ultima intrare la ora 21:30

 

CAMPANIE UMANITARĂ:
Donații la Casa lui Moș Crăciun:
1 – 20 decembrie 2017, 10:00 – 22:00

 

FABRICA LUI MOȘ CRĂCIUN:
Ateliere creative la Casa lui Moș Crăciun
 
Sâmbătă, 02.12.2017
11:00 – 13:00 – Decorațiuni de Crăciun din lemn sculptat
17:00 – 19:00 – Turtă dulce ornată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moș Crăciun și globuri personalizate
 
Duminică, 03.12.2017
11:00 – 13:00 – Planșe tematice de Crăciun, colorate cu praf de marmură
17:00 – 19:00 – Decorațiuni de Crăciun din ceramică pictată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moș Crăciun și globuri personalizate
 
Sâmbătă, 09.12.2017
11:00 – 13:00 – Decorațiuni de Crăciun din sticlă pictată
17:00 – 19:00 – Turtă dulce ornată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moș Crăciun și globuri personalizate
 
Duminică, 10.12.2017
11:00 – 13:00 – Planșe tematice, colorate cu praf de marmură
17:00 – 19:00 – Decorațiuni de Crăciun din ceramică pictată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moș Crăciun și globuri personalizate
* Fiecare atelier cuprinde 4 sesiuni a câte 30 de minute fiecare;
** Grupele sunt formate din maxim 10 copii/atelier.

PROGRAM ARTISTIC:

Vineri, 1 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Aurelian Temişan
18:30 – 18:40 Tulnicăresele din Apuseni
18:40 – 19:00 Corurile de copii „Cantus Mundi”

19:00 Aprinderea Luminilor Festive

19:05 – 19:35 Gheorghe Zamfir şi Paula Seling, acompaniaţi de Cazanoi Orchestra
19:35 – 19:50 Dansuri din Moldova, Oltenia, Muntenia şi Ardeal – Şcoala de dans „Larisa şi Marin Barbu”
20:00 – 21:40 Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Municipiului Bucureşti, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă, invitaţi Florica Zaha, Alexandru Pugna, Gheorghe Turda, Lavinia Goste, Gheorghe Roşoga, Floarea Calotă, Nineta Popa, Laura Lavric
21:50 – 22:30 „Pentru România” – spectacol special dedicat Zilei Naţionale: Nicolae și Tudor Furdui Iancu, Grupul „Crai Nou”, Gheorghe Zamfir, Paula Seling, Proiect K1, Daniel Lazăr, Vlad Rădescu, Sorin Francu, Iuliana Tudor

 

Sâmbătă, 2 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu
18:30 – 19:15 Keo & Band
19:25 – 20:10 The Details
20:20 – 21:05 CnM
21:15 – 22:00 Robin and The Backstabbers

 

Duminică, 3 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 19:15 Bere Gratis
19:25 – 20:10 Vunk
20:20 – 21:00 Voltaj
21:10 – 22:00 Phoenix

 

Miercuri, 6 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu
18:30 – 19:00 Jeni Barbu şi Ansamblul „Dor de Cântec”
19:00 – 19:35 Ansamblul de colindători „Cosăul” din Maramureş
19:35 – 20:10 Ciprian şi Mihaela Istrate cu Grupul de colindători din Mureş
20:15 – 21:00 What’s UP
21:10 – 22:00 Andra

 

Vineri, 8 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache
18:30 – 19:10 Ansamblul folcloric „Ceata Junilor” din Sibiu cu Mariana Anghel (obiceiul Ceata de feciori din Mărginimea Sibiului)
19:10 – 19:50 Ansamblul „Transilvania” din Baia Mare (colinde şi obiceiul Jocul cu măşti)
19:50 – 20:20 Cornelia şi Lupu Rednic
20:30 – 22:00 Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Municipiului Bucureşti, condusă de maestru dirijor Marius Zorilă cu Ştefania Rareş, Mioara Velicu, Lavinia Goste, Petrică Mîţu Stoian, Mariana Ionescu Căpitănescu, Ovidiu Homorodean

 

Sâmbătă, 9 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu
18:30 – 19:00 Dj Project
19:10 – 19:50 Andreea Bănică
20:00 – 20:40 Pepe
20:50 – 21:25 Elena Gheorghe Band
21:30 – 22:00 Mandinga

 

Duminică, 10 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu
18:30 – 19:10 Tavi Colen
19:20 – 20:00 Jinxy Von D’ers
20:10 – 20:50 Viţa de Vie
21:00 – 22:00 Iris

 

Vineri, 15 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 18:50 Corul de copii Radio
19:00 – 19:30 Irina Sârbu Band
19:40 – 20:00 Corul bizantin „Tronos” al Catedralei Patriarhale, condus de arhidiacon Mihail Bucă
20:10 – 21:50 Paula Seling Band
21:00 – 22:00 Ozana Barabancea şi Ladies Orchestra

 

Sâmbătă, 16 decembrie

Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan
18:30 – 19:00 Jazu
19:00 – 19:40 Ovidiu Komornyik & OK Band
19:40 – 20:10 Ianna Novac şi Distinto
20:10 – 20:50 Aurelian Temişan & Winter Magic Band
21:00 – 22:00 Horia Brenciu & HB Orchestra

 

Duminică, 17 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache
18:30 – 19:10 Amna
19:20 – 20:00 Adda Band
20:10 – 20:40 Irina Loghin şi Alesis
20:50 – 22:00 Fuego

 

Vineri, 22 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 19:00 Maria Gheorghiu & Radu Grătianu
19:05 – 19:40 Ducu Bertzi
19:45 – 20:15 Narcisa Suciu
20:20 – 20:55 Vasile Şeicaru
21:00 – 22:00 Ştefan Hruşcă

 

Sâmbătă, 23 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache
18:30 – 18:50 „Urşii” din Comăneşti – Bacău
18:50 – 19:20 Ansamblul „Cununa Carpaţilor” al Centrului Naţional de Artă „Tinerimea Română” (obiceiuri: Căluşarii şi Căiuţii din Oltenia, Capra şi Ursul din Muntenia)
19:20 – 19:55 Ansamblul „Ţara Vrancei” din Focşani (obiceiuri laice din Ţara Vrancei: Mascați, Sorcove, Steaua)
19:55 – 20:30 Ansamblul folcloric „Baladele Deltei” din Tulcea (colinde și obiceiuri: Jocul Caprei, Moşoi)
20:30 – 21:30 Gheorghe Zamfir cu Orchestra Metropolitană Bucureşti şi Corul „Accustic”, conduse de dirijor Daniel Jinga

 

Duminică, 24 decembrie

Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan
18:00 – 18:25 Ansamblul de datini şi obiceiuri „Dor de la Humor” din Suceava, condus de Maria Macovei
18:25 – 18:50 Grupul de colindători „Mlădiţe Ilfovene” din Clinceni, condus de Marioara Man Gheorghe
18:50 – 19:10 Ansamblul folcloric „Doina Gorjului” din Târgu Jiu (obiceiul Piţărăii)
19:20 – 20:00 Orchestra „Mundi Colour” condusă de Daniel Jinga cu Sanda Ladoşi, Daniel Lazăr, Ioana Ciornea, Ana Cebotari, Marius Mitrofan

 

Luni, 25 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Aurelian Temişan
18:30 – 18:50 Corul „Divina Armonia”, condus de dirijorul Marius Firca
19:00 – 21:00 „Noaptea Sfântă de Crăciun” – Spectacol extraordinar de Crăciun: Monica Anghel, Luminiţa Anghel, Andra, Loredana, Nico, Lavinia Goste, Marcel Pavel, Aurelian Temişan, Andrei Lazăr, Vlad Miriţă, Cornel Ilie, Mihai Georgescu, acompaniaţi de Orchestra Simfonică Bucureşti şi Band-ul Andrei Tudor – dirijor Andrei Tudor şi Grupul vocal „Acapella”, condus de George Miron

 

Marţi, 26 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 19:30 Crush şi Alexandra Ungureanu
19:40 – 20:40 Provincialii
20:50 – 22:00 Bosquito

 

Miercuri, 27 decembrie

Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan
18:30 – 19:10 Proconsul
19:20 – 20:00 Direcția 5
20:10 – 20:50 Smiley
21:00 – 22:00 Loredana & Agurida
 
%d blogeri au apreciat: